„Magunk vagyunk” – közölte Molnár Csaba kancelláriaminiszter csütörtök este az MSZP XVIII. kerületi lakossági fórumán, utalva arra, hogy szerinte egyedül a szocialistáknak van elég erejük a demokrácia megvédéséhez. Szó esett a baloldali kormányok teljesítményéről is, de a miniszter mondanivalójának középpontjában leginkább a Fidesz állt.
A vártnál jóval többen voltak kíváncsiak Molnár Csaba kancelláriaminiszterre, aki az MSZP XVIII. kerületi szervezetének vendégeként vett részt a párt lakossági fórumán a két helyi jelölt, Simon Gábor és Mester László mellett. A jórészt nyugdíjasokból álló érdeklődők kezdetben nem fértek be az előadóterembe, de a szervezők végül pár asztal kipakolásával tudtak elég helyet biztosítani, bár így is sokan állni kényszerültek. Simon Gábor képviselőjelölt szerint a felfokozott érdeklődés a telefonos mozgósításnak volt köszönhető, bár ennyi emberre nem számítottak.
A rendezvény főszereplőjeként Molnár Csaba érezhetően az idősebb generációhoz beszélt, méltatta a Horn kormányt, amiért ingyenessé tette az utazást a 65 éven felüliek számára, ugyanakkor leszögezte, hogy 2009-ben „remegett a kezünk a 13. havi nyugdíj megvonásakor”. A bevezetésével kapcsolatban, csupán annyit mondott, hogy akkor senki nem szólt ellene, és az emberek érdekében való tettek nem lehetnek rosszak.
Molnár kitért a választási programokra is: hosszan ecsetelte, hogy az emberek ezek segítségével igazodhatnak el a pártok mondanivalói között, majd kijelentette, hogy a legnagyobb ellenzéki párt nem készített programot, tehát nem adták meg az embereknek a lehetőséget a mérlegelésre. A „Mi lesz, ha a Fidesz megnyeri a választásokat?” kérdés feltevésénél az érdeklődők látszólag osztoztak a miniszter aggodalmában, ugyanis egy emberként sóhajtottak fel megrémülve. Molnár ”közhely-gyűjteménynek” nevezte az ellenzéki párt Nemzeti Ügyek Politikája címmel megjelent programját, melyből aztán véletlenszerűen idézett, végül pedig summázta: nem mondják el, hogy mit szeretnének. Hiányolta továbbá a Fidesz álláspontját a svéd nyugdíjmodell, az ingatlanadó, a sorkötelezettség, illetve a nagyberuházások ügyével kapcsolatban.
A miniszter szerint a szocialisták dolga jelenleg az, hogy frissítsék az emberek emlékezetét. Leszögezte, hogy „még most a válság legmélyén is jobbak az állapotok, mint az Orbán-kormány utolsó évében”. Mesterházy Attila után szabadon kijelentette, új iskolákat, hidakat, és utakat emlegetve, hogy a Fidesz összekeveri a bombázási törmeléket az építési törmelékkel, amikor azt állítja, hogy második világháborús állapotok uralkodnak az országban. Felhívta a figyelmet az MSZP Nemzeti modernizáció, összetartó közösség című programjára, bár ebből nem idézett véletlenszerűen, csupán megemlítette, hogy 4%-al csökkentenék a járulékok terheit.
Végül pedig elmondta, hogy szerinte április 11. a húsz éve fennálló demokratikus rendszer megvédéséről szól majd, melyre csak az MSZP képes, ugyanis az MDF és az LMP nem elég erős. A miniszter Orbán Viktor kötcsei beszédében elhangzott centrális politikai erőtér elnevezést egyértelműen az egypártrendszerrel azonosította, majd elmondta, hogy szerinte a Fidesz kordonbontása a székházostromnál és az ünnepek szétverésénél is szörnyűbb politikai tett volt. „Elveszítettük a felháborodás képességét” – utalt arra, hogy ezeken a tetteken az emberek már meg sem lepődnek. Mester László azzal kontrázott az elhangzottakra, hogy a XVIII. kerületi közgyűléseken az ellenzék mindig kivonul a teremből amikor alkalom kínálkozna a vitára, Simon Gábor pedig megemlítette, hogy az utóbbi idők jobboldali médiabirodalom építése nem folytatódhat tovább.
A hallgatóság láthatóan egyetértett az elhangzottakkal, melyet az is bizonyít, hogy a beszéd után több felszólaló is megdicsérte a minisztert, ugyanakkor sokan szóvá tették, hogy hiányolják a fiatalokat a szocialisták sorai közül, sőt egy úr kerekperec kijelentette, hogy Molnár sokkal szimpatikusabb számára, mint az előző kancelláriaminiszter. Egy másik férfi pedig úgy fogalmazott, hogy a szocialistáknak nem őket (a jelenlévőket - a szerk.) kéne győzködniük, hanem az ellenzéki szavazókat. Mindezeket összegezve a látogatóknak az az érzése lehetett, hogy a fórum sokkal inkább szólt a Fidesz támadásáról, mint a szocialista pártról.